Dit kan toch niet waar zijn, agent mag verbieden je astma medicatie te gebruiken
19-07-2013 om 16:36 uurIk ben nu al 2 x staande gehouden met mijn brommobiel, in algehele politie controlen, en toen moest ik van de agenten mijn zuurstof uit doen en ik mocht niet vernevelen terwijl ik net astma aanval kreeg.
Daarom heb ik een brief geschreven naar het "Landelijk Parket Team Verkeer" met daar in onderandere deze vraag:
"Tijdens een controle verbied een agent mijn (medicatie) vernevelaar te gebruiken, terwijl ik die op dat moment nodig i.v.m. astma aanval. Mag hij dit ? Daarmee belemmerd hij toch medische handelen?"
Antwoord van het OM :
"Wanneer de politie u verdenkt van het rijden onder invloed van alcohol kan de agent u bevelen om mee te werken aan een onderzoek betreffende het alcoholgehalte in de door u uitgeademde lucht d.m.v. de ademanalyse. U bent dan verplicht om alle door de bedienaar van dat ademanalyse-apparaat gegeven bevelen en aanwijzingen op te volgen. [glow=red,2,300]Wanneer de politie oordeelt dat u dan geen medicatie mag gebruiken, moet u daaraan gevolg geven[/glow]. Wanneer u door uw luchtweg aandoening niet in staat bent om te blazen, moet de politie besluiten wat in uw omstandigheden de aangewezen vervolgstap is. Wanneer de politie de indruk heeft dat u om bijzondere geneeskundige reden niet in staat bent om te blazen kan hij daarvoor de hulp van een arts inroepen. De arts beoordeelt of in uw geval inderdaad een medische oorzaak in de weg staat aan het feit dat u niet kunt blazen. In zo’n situatie volgt evenals hierboven is vermeld een bloedafname, waaraan u medewerking moet verlenen."
Kort gezegt ze mogen dus medische handelen belemeren dat kan toch niet.
Longfonds, dit lijkt me iets waarop jullie moeten ingrijpen. Zo'n agent zonder enige medische kennis kan daar toch niet over oordelen.
Ik wil nog wel 's zien bij welke rechtbank dit standpunt van het OM stand houd. :{w
Ik heb wel eens gelezen dat een medisch bewijsje van je arts wil helpen om toch te vernevelen/ puffen. Je moet niet vergeten dat agenten dit nooit/weinig zien.
Al is het natuurlijk te gek voor woorden dat je geen medicatie mag gebruiken... bij de rechtbank verliezen ze!
Zelf met medische paspoort en Overdracht van arts is dit gebeurt.
Beste Basd,
Wij weten dat het blazen bij een alcoholcontrole soms problemen kan geven voor iemand met astma en/of COPD.
Wij adviseren mensen met luchtwegklachten om van de behandelend arts een schriftelijke verklaring te vragen over de luchtwegproblemen en deze bij het rijbewijs te bewaren, wat jij blijkbaar goed voor elkaar had. Gelukkig is er meestal wel begrip bij de politie, maar helaas niet altijd.
Op zich klopt het wat het OM je heeft geantwoord, dat wanneer iemand door omstandigheden niet in staat is om te blazen, wordt gekeken wat de vervolgstap zou kunnen zijn en er evt. een arts bij betrokken wordt.
Mogelijk is in jouw geval de communicatie niet optimaal geweest.
Het neemt niet weg dat dit voor jou een vervelende ervaring is geweest.
Met vriendelijke groet,
De Advieslijn
[quote author=Longfonds Advieslijn link=topic=18516.msg423200#msg423200 date=1374482868]
Beste Basd,
Wij weten dat het blazen bij een alcoholcontrole soms problemen kan geven voor iemand met astma en/of COPD.
Wij adviseren mensen met luchtwegklachten om van de behandelend arts een schriftelijke verklaring te vragen over de luchtwegproblemen en deze bij het rijbewijs te bewaren, wat jij blijkbaar goed voor elkaar had. Gelukkig is er meestal wel begrip bij de politie, maar helaas niet altijd.
Op zich klopt het wat het OM je heeft geantwoord, dat wanneer iemand door omstandigheden niet in staat is om te blazen, wordt gekeken wat de vervolgstap zou kunnen zijn en er evt. een arts bij betrokken wordt.
Mogelijk is in jouw geval de communicatie niet optimaal geweest.
Het neemt niet weg dat dit voor jou een vervelende ervaring is geweest.
Met vriendelijke groet,
De Advieslijn
[/quote]
Daar gaat me nog geens eens om maar het gaat er om dat zo'n agent mijn kan verbieden mijn medicatie te gebruiken.
Dit zou niet moet kunnen
Terecht dat je boos bent op zoveel onbegrip (en ondeskundigheid).
Als je hem in alle rust je papieren laat zien en uitlegt dat je de medicatie juist nodig hebt om een goede blaasproef te kunnen uitvoeren, dan is ergernis op zijn plaats.
In dat geval zou ik een getuige zoeken en hem nogmaals vragen om mij het te verbieden. Vervolgens zou ik hem erop wijzen dat ik hem persoonlijk aansprakelijk stel voor de gevolgen van zijn besluit.
Wel correct en beleefd blijven.
Gelukkig heb ik alleen positieve ervaring met de dienders. Ze brengen netjes je gestolen scooter terug, zetten je op een bankje, de scooter op een veilige plek en met een extra slot. De volgende dag hoef ik niet langs te komen voor het proces verbaal maar ze komen gezellig naar mij. Het zijn wel twee knappe vrouwelijke motoragenten. Is de politie toch meestal wel aardig of ligt het aan mijn charmes.???
Groet en sterkte.
Zuurstof uitdoen lijkt me helemaal te gek voor woorden.
Reactie op FritzEn die astma-aanval, kreeg je die omdat je je zuurstof afdeed? Je moet natuurlijk wel eerst in staat zijn om te blazen, als je het zo benauwd hebt, dan mag je daar toch wel eerst wat aan doen?
Wel opmerkelijk dat dit 2x gebeurt en dat je ook 2x een astma-aanval krijgt net op het moment dat de politie je staande houdt. Hoe kan dat?
Fritz, dat kan natuurlijk niet anders dan dat dit jouw charmes zijn!!!!!
Ik zei niet 2 x astma aanval laat dat duidelijk zijn
1 x kreeg een astma aanval terwijl ik in rij stond voor controle net voor ik aan de beurt was.
1 x had zuurstof in en die moest ik uit doen van meneer agent
Ik rij in 45 km auto en zit dus veel op binnen wegen en kom daar vaak in zo'n controle. Is mijn al eens gelukt 3 op 1 rit. 1 in houten 1 in de buurt van wagening en 3 bij arnhem.
Dus 10 x per jaar haal ik meestal wel kwa contoles
Nee, ik bedoelde eigenlijk dat je 2x bent aangehouden en ook beide keren precies op dat moment een astma-aanval kreeg. Maar dat is dus niet zo, dit is duidelijk. Zoals je het beschrijft, wel vreemd en niet menselijk van oom agent.
Wat ik mis in het verhaal of het vermoeden dat je alcohol genuttigd had ook terecht was ..
Actie van de agent klopt zo wie zo niet .. maar als je ook nog eens geen druppel gedronken zou hebben !
Daalde het begrip van zeg maar 1 % naar o ...
Paginering