in de vriezer?

26-03-2007 om 20:13 uur

Hallo
Met een vriend had ik het laatst over het doodgaan van allergenen/huismijt in de vriezer.
Mij is 'geleerd' om kussens, dekens, knuffels etc en andere dingen die je moeilijk kunt wassen op 60 C
24 uur in de vriezer moet doen.
De huismijt gaat dan dood. Daarna nog even in de wasmachine en schoon is je deken, kunssen knuffel etc.

Nu zei die vriend dat dat niet zo is. De huismijt zal traag worden, maar gaat niet dood. Sperma bewaar je immers ook in de vriezer, en toch gaat het sperma niet dood.

Wie o wie heeft het antwoord, of een link waar wij het antwoord kunnen vinden? :W

26-03-2007 om 20:27 uur

Huisstofmijt kan je op twee manieren doden: door te wassen op minstens 60 graden of door bevriezing gedurende minstens 24 uur.

Bij je beddengoed is het natuurlijk het makkelijkste om dit op 60 graden te wassen, voor andere (niet wasbare dingen zoals sommige knuffelbeesten) is het makkelijker om ze 24 uur in een plastic zak in de vriezer te leggen.

Zowel jij als je vriend heeft gelijk dus :)

Login of registreer om te reageren
26-03-2007 om 20:34 uur

Zijn huisstofmijt en sperma met elkaar te vergelijken :?.

Login of registreer om te reageren
26-03-2007 om 20:36 uur

@esther, haha.........vlgens mij niet. Ook een mens moet je niet 24 uur in de vriezer stoppen.......  :P

Login of registreer om te reageren
27-03-2007 om 09:34 uur

ej... goeie... die wist ik nog niet!!!

Even opdracht tot broodla-leeg-eten geven hier....

Login of registreer om te reageren
27-03-2007 om 12:25 uur

maar sperma word veel dieper ingevroren dan in een vrieskist,denk dat daar het verschil in zit

Login of registreer om te reageren
27-03-2007 om 21:02 uur

hmmm @ dac dat denk ik niet, denk meer dat t aan de bouw ligt van die dingen, zaadcellen zijn 1celligen met een fagel en die mijten zijn meercelligen. Er zijn vast meer verschillen, en fysiologisch verschillen die dingen vast heel erg van elkaar dus zijn niet te vergelijken met hoe goed ze zijn in overleven van bevriezing.

Login of registreer om te reageren
27-03-2007 om 22:46 uur

zou ook heel goed kunnen,ben geen expert in die dingen

Login of registreer om te reageren
27-03-2007 om 22:55 uur

Aangezien het antwoord op de oorspronkelijke vraag volgens mij al gegeven is, denk ik dat we de discussie over het vergelijken van huisstofmijt met sperma maar moeten staken, da's niet echt ter zake doend :P.

Login of registreer om te reageren
28-03-2007 om 20:14 uur

vind het wel een geinige discussie :) :)

Login of registreer om te reageren
06-04-2007 om 12:25 uur

Ik las vandaag toevallig in een folder van het Astmafonds dat je huisstofmijt kan doden door het 1 week in een vriezer te leggen die op -20 graden staat. 24 uur lijkt me dan te kort, en ik weet niet of normale vriezers -20 halen?

Maar ik denk dat die vriend gelijk had dus :Y ;).

Login of registreer om te reageren