weer benauwd na prednison stoppen

ik heb een stootkuur prednison gekregen voor astma, na een halve dag merkte ik dat het slijm wegtrok, mijn luchtpijp open ging, mijn longen minder zwaar voelden en ik veel minder benauwd was. ook het hoesten nam langzaam af. op dag 5 ben ik gestopt met prednison, nu neemt de benauwdheid en pijn bij longen weer toe... is dit een teken dat ik antibiotica moet? iemand anders die dit herkent?

Reacties

  • NckiieNckiie Gebruiker
    #1
    In ieder geval een teken om weer contact met je arts op te nemen, dan kan die bepalen wat nodig is qua behandeling.
    Als er een bacteriële infectie speelt dan is antibiotica de oplossing, maar als het een virale infectie is of gewoon de astma dan heeft antibiotica weinig zin. Vaak bij een infectie heb je ook koorts.

    Ik zou vandaag nog je arts bellen als ik jou was en dit bespreken en hopelijk knap je snel helemaal op
  • sanshinesanshine Gebruiker
    #2
    Je longarts /huisarts kan deze vraag het best beantwoorden.
    Zelf weet ik dat bij mij een stootkuur korter dan een week geen zin heeft omdat dan bij stoppen de klachten keihard terug komen. Meestal schrijft mijn longarts 10 dagen voor.
  • MigieMigie Gebruiker
    #3
    Hoi!
    Ik heb dus hetzelfde, na de 5 daagse kuur kwam mijn benauwdheid ook weer terug. Ik heb vrijdag een afspraak, dan ga ik ook dit vragen.
    X
Log in of Registreer om te reageren.