COP en afbouwen Prednisolon

DoggiesDoggies Gebruiker
Hallo,

Mijn man heeft afgelopen augustus na vijf antibioticakuren de diagnose COP gekregen (dubbele longontsteking). Sindsdien gebruikt hij Prednisolon, in het begin 40mg en nu is hij op het punt dat hij de ene dag 5 mg slikt en de andere dag niets, dus gemiddeld 2,5 mg. Dit moet hij slikken tot en met 6 december en dan wordt middels een afspraak in het ziekenhuis besloten of helemaal stoppen verantwoord is. Het gaat qua gevoel van de longen goed; niet meer kortademig, weinig hoesten, meer energie, etc. Nu heeft hij sinds een paar dagen dikke, pijnlijke polsen en tintelende vingers. Zou dit een bijwerking van het afbouwen van de prednison kunnen zijn? Of is er mogelijk wat anders aan de hand?
Alvast bedankt voor uw reactie.

Met vriendelijke groet,
Karin

Reacties

  • beste Karin
    het afbouwen van de prednison verloopt zoals gebruikelijk. ik ken niet een dergelijk probleem met de vingers en polsen dat komt door een bijwerking van het afbouwen van prednison zelf. wat wellicht zou kunnen is dat het longprobleem weer opkomt of dat er al een probleem op de loer lag dat onderdrukt werd met de hogere dosis prednison en nu naar boven kan komen. lijkt wel iets om met jullie eigen arts te bespreken
  • DoggiesDoggies Gebruiker
    Hallo dr. Willems,

    Dank u wel voor uw antwoord. Dat gaan we zeker doen.

    Met vriendelijke groet,
    Karin
Log in of Registreer om te reageren.